تبلیغات
دنیای بازی های کامپیوتری - پیش نمایش Mortal Kombat......
پیش نمایش Mortal Kombat

مرتبط با :


سری Mortal Kombat، در سال‌های گذشته روزهای بسیار خوبی را پشت سر گذاشته. مطمئناً هیچ بازیبازی روزهای اوج این سری را در نسل‌های قبل از یاد نخواهد برد. ولی حالا، این سری در اختیارWarner Bros و استودیوی NetherRealm است و این روز‌ها، بعد از چندین Spin-off و دنباله‌هایی كه از اصول این سری فاصله گرفته بودند، عطش بازگشت به دوران اوج، با Mortal Kombat جدید (هیچ عنوان یا شماره‌ای در كنار نام این عنوان وجود ندارد) به چشم می‌خورد و Ed Boon و كمپانیش در پی برگرداندن مبارزات خشن - از قطع شدن اعضای بدن و استخوان‌ها تا خون و خونریزی‌های بی حد و مرز گرفته تا فتالیتی‌های دیوانه‌وار مشهور  MK - به این سری هستند و حتی همه‌ی این‌ها را میتوان قبل از به دست گرفتن كنترلر دریافت.

این عنوان خوشبختانه به اصل خود، یعنی یك فایتینگ 2D برگشته. هنوز جزئیات مدل شخصیت‌ها و پشت‌زمینه به صورت سه بعدی (3D) طراحی شده...

بقیه در ادامه ی مطلب

ولی حركات شخصیت‌ها در بازی در فضای دو‌بعدی انجام میشود. محیط‌های كلاسیك این سری كه به شكل HD بازسازی شده‌اند در نمایش‌های اخیر (از جمله E3) به چشم میخورند كه در این بین محیط‌ نوستالوژیك The Pit and Kahn به چشم میخورد.

هر چند داستان در یك بازی فایتینگ یك فاكتور پر اهمیت نیست ولی سازندگان قول داستانی قابل قبول و خوب را برای بازی داده‌اند. بعد از گذشت قرن‌ها از مسابقات Mortal Kombat، امپراطور Shao Kahn در نهایت موفق به شكست Raiden و همدستانش می‌شود. حال، Raiden تنها یك شانس دارد تاEarthrealm را نجات دهد. برای تغییر دادن وضعیت، او باید به نقطه‌ی ضعف امپراطور Shao Kahm حمله كند و پاشنه‌ی آشیل امپراطور تنها زمان و بازگشت به دوران قبل است. بازیبازها به زمان گذشته برده شده و وارد مسابقات اصلی Mortal Kombat در گذشته می‌شوند و سعی در تغییر دادن گذشته دارند تا بدین وسیله آینده را تغییر دهند ...

طرفداران این سری، مطمئناً از بازگشت شخصیت‌های محبوب این سری نظیر Scorpion، Sub-Zero،Johnny Cage (با خالكوبی خاصی كه روی شكم خود دارد)، Mileena، Nightwolf، Sektor، Kung Lao وReptile خوشحال خواهند شد. ظاهر هر یك از این شخصیت‌ها بازسازی مختصری شده كه البته در اولین نگاه سریعاً می‌توان آنها را شناخت. Reptile با ظاهر و ویژگی‌های مارمولك مانند و پوست سبز خود از دیگر شخصیت‌ها متمایز است. Scorpion و لباس مخصوصش نیز به همین ترتیب و البته Sub-Zero همانSub-Zeroـی گذشته است و تغییر به خصوصی نكرده و به همین ترتیب شخصیت‌های محبوب دیگری كه به نظر بازگشت با شكوهی خواهند داشت. علاوه بر این، هر شخصیت انیمیشن‌های مخصوص خود را دارد و motion capture برای هر شخصیت به شكل جدا انجام شده كه به واسطه‌ی این كار، هر یك از شخصیت‌ها، ظاهر و استایل متمایز و خاص خود را دارند.

هر شخصیت حمله‌های آشنای خود را كه در عنوان‌های گذشته داشته، به همراه آورده. Scorpion هنوز شیوه‌ی " GET OVER HERE!" خاص خود را دارد، Reptile هنوز آب دهان اسیدی خود را دارد و Sub-Zeroهم هنوز می‌تواند حریف خود را بین زمین و هوا منجمد كند. البته فوت و‌ فن‌های جدید بسیاری برای یادگیری در بازی موجود است كه از میان آنها می‌توان به سیستم آشنای Dial-A-Combo اشاره كرد كه با مكانیزم‌های فایتینگ‌های مرسوم جایگزین شده كه چیز‌های جدید بسیاری برای بازیباز به همراه خواهد آورد.

سرعت، محور اصلی بازیست كه از این جهت، میتوان آن را با Super Street Fighter IV مقایسه كرد. به نظر این بازی ایده‌هایی از بازی‌های مشابه نظیر Street Fighter و Marvel vs. Capcom گرفته است. خط مخصوص super combo نیز به بازی اضافه شده كه به واسطه‌ی آن میتوان حمله‌های شدیدتر را به صورت منظم و پشت سر هم در هم آمیخت. ولی خشن‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین قابلیتی كه به بازی اظافه شده، حمله‌های مخصوص اشعه‌ی X است كه باعث شده كه تصویر روی حركت شما زوم كرده و در برخی لحظه‌ها برای نشان دادن شكستگی استخوان‌های شخصیت مقابل و له شدن اعضای بدن طرف مقابل در اثر ضربه، تصویر آهسته (slow motion) میشود كه واقعاً مخوف و جالب كار شده.

برای انجام یك حركت ویژه، شما میتوانید حركاتی چون پرتاب نیزه‌ی Scorpion یا گلوله‌های انفجاریJohnny Cage را با یك حمله‌ی معمولی تركیب كرده كه این كار بسیار آسان‌تر از بازی‌های پیشین و به خصوص سه‌گانه‌ی اصلی این بازیست و همچنین شما قادر خواهید بود كه یك چند‌ضرب وحشیانه و خشن را پیاده‌سازی كنید، مخصوصاً زمانی كه از حركات power-up شده‌ استفاده كنید. این كار را با یكی از شارژهای خط مخصوص حركات ویژه و سوپر كمبو‌ها میتوان انجام داد، حال با دو خط شارژ از آن، شما قادر به انجام یك چندضرب قدرتمند هستید كه حریف را از حمله باز میدارد و برای شما فرصت خوبی فراهم است تا هم نفسی آماده كنید و هم از این فرصت اسفاده كرده و دوباره به او حمله كنید. با استفاده از سه خط شارژ از این نوار میتوانید كمبویی دیوانه‌وار و به اصطلاح Ultra Combo را روی حریف پیاده كنید كه در این حالت دوربین به كركتر شما نزدیك شده و كاركتر شما را در زمان درهم‌شكستن استخوان‌های حریفیتان نشان میدهد و در انتها به متلاشی شدن جمجمه، خرد شدن گردن و ... می‌انجامد كه این حركت نصف خط جان حریفیتان را كم میكند. كه البته گفته شد كه هر شخصیت به شكل جداگانه مدل‌سازی شده یعنی علاوه بر بقیه‌ی مسائل، اسكلت هر شخصیت با شخصیت‌های دیگر تفاوت‌های زیادی خواهد داشت؛ برای مثال، جمجمه‌ی Reptile به شكل جمجمه‌ی یك انسان نیست. همچنین فتالیتی‌ها نیز مجدداً به این سری بازی‌ها بازگشته‌اند كه برگشت به دوران باشكوه و خاطره‌انگیز Mortal Kombat 2 و 3 را ندا میدهند و از بین آنها می‌توان به فتالیتی Kung Lao اشاره كرد كه كلاه خود را به اره‌ای تبدیل كرده و سپس حریف را با دو پای خود نگه داشته و او را از وسط به دو نیم تبدیل میكند. در كل فتالیتی‌هایی كه تا كنون به نمایش درآمده، یكی از عواملیست كه طرفداران و همچنین تازه‌وارد‌ها را چشم‌انتظار این عنوان قرار داده است.

تا پایان هر دور، تمام جراحات و صدماتی كه به هر شخصیت وارد شده، از بین نخواهد رفت. برای مثال ممكن است شما در پایان، حتی اگر پیروز شده باشید، چشم خود و یا حتی دست و پای خود را از دست داده باشید.

ویژگی دیگری كه از عنوان‌های دیگر قرض گرفته شده، مد چند نفره به سبك تیمی (tag-team) است كه همانند Marvel vs. Capcom 2 میتوانید به نبردی دو به دو بپردازید كه البته به نظر من نبرد‌های یك به یك در بخش چندنفره میتواند جایی باشد كه Mortal Kombat به خوبی خواهد درخشید.

DLC نیز برای بازی در نظر گرفته شده كه نشان از محتویات اضافه‌شونده‌ای را میدهد كه شخصیت‌های اضافی میتواند ارضاكننده‌ترین آنها باشد.

بازی در درجه‌بندی سنی M قرار دارد كه طبیعی نیز هست. خون به شكل وحشتناكی در بازی موجود است كه طراح بازی (Ed boon) در مورد سیستم جاری شدن خون میگوید: "خون در بازی به شكل واقعی جاری خواهد شد و همچنین لباس و بدن شخصیت‌ها را نیز به رنگ خود در میاورد. هر چقدر زمان بیشتری از جاری شدن خون روی بدن شخصیت‌ها و زمین بگذرد، رنگ خون تیره‌تر خواهد شد، سپس درست مثل خون واقعی محو خواهد شد." و همچنین علاوه بر خون، قطع شدن دست و پای شخصیت‌ها و شكسته شدن استخوان‌ها و حتی نصف شدن بدن، چیزهایی بسیار عادی در این بازیست.

سازندگان هم اكنون بر روی بالانس و تعادل بین شخصیت‌ها و همچنین مبارزات تمركز كرده‌اند. همانطور كه Street Fighter شروعی تازه داشت، به نظر Mortal Kombat بازگشتی طوفانی خواهد داشت و حداقل تا اینجا طرفداران را به شدت در عطش بدست گرفتن كنترلر و بدست گرفتن كنترل Scorpion،Reptile، Sub-Zero و دیگر شخصیت‌های محبوب MK نگه داشته. از همین حالا خود را برای مبارزه‌های خونین Mortal Kombat در سال آینده‌ی میلادی (2011) آماده كنید.


برچسب ها : mortal kombat,takken,street fighter,fighting,ps3,xbox 360,xbox,
.:: ::.

نوشته شده توسط ssssss ssssssss در 1389/05/21

نظرات ()


Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by gameses
Design By : wWw.Theme-Designer.Com


با سلام به همه از امروز وب دوباره شروع به کار کرده و امیدوارم رضایت شما رو جلب کنه
مدیر وبلاگ: ssssss ssssssss:: صفحه نخست
:: ارتباط با ما
:: آرشیو مطالب
:: ایمیل ما
:: مصاحبه
:: اخبار
:: ps3
:: xbox 360
:: pc
:: ssssss ssssssss

» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

Google

www.zibaweb.com">
در كل اینترنت ،گوگل
درزیبا وب

RSS 2.0
:: قوانین نویسندگی در گروه gameses
کد تقلب ترینر بازی جدید pc پیش نمایش بازی xbox تصاویر جدید ترینر xbox 360 PS3 ترینر بازی
:: S.T.A.L.K.E.R. 2 تایید شد
:: انتظار فروش 4 میلیون كینكت در امسال
:: معرفی نسخه‌های ویژه CoD: Black Ops
:: تاخیر در عرضه Test Drive Unlimited 2
:: انتظار فروش 5 میلیونی Fable III
:: نقد و بررسی Transformers: War for Cybertron
:: پیش نمایش Mortal Kombat
:: معرفی کوتاه Bulletstorm
:: پیش نمایش FIFA Soccer 11
:: معرفی کوتاه Need for Speed: Hot Pursuit

:: لیست کامل مطالب ارسالی